POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypadek na nartach w Austrii
Autor Wiadomość
alicjaas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-17, 12:25   wypadek na nartach w Austrii

Witam, będąc na urlopie na nartach w Austrii uległam wypadkowi, spowodowanemu przez obcokrajowca prawdopodobnie Czecha. Koszty leczenia za granicą pokryte zostały z ubezpieczenia jakie wykupiłam na czas urlopu. Po powrocie do Polski podjęłam leczenie i musiałam iść na dwumiesiczne zwolnienie. Czech przekazał mi nr swojej polisy i nr tel do ubezpieczyciela. Nie wiem jaki jest rodzaj tej polisy, nie znam czeskiego i nie bardzo wiem jak mam przedstawić roszczenia. Do kogo powinnam się z tym zwrócić?

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2009-02-17, 13:17   

Szkodę można zgłosić, tłumacząc pismo na jezyk czeski. Jeżeli jest to polisa OC, szkode można zgłosić przy pomocy reprezentanta towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce. Informacji na ten temat udziela Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

borsuk

Wysłany: 2009-02-26, 08:56   

witam, podepne sie pod ten temat.
bedAc na nartach w Austrii przewrocilem sie w wyniku czego zlamalem kosc srodrecza.
jest to zlamanie z przemieszczeniem.
koszt wizyty i opatrunku na miejscu ponioslo ubezpieczenie ktore wykupilem do wyjazdu.
Niestety musialem skrocic wyjazd poniewaz potrzebowalem operacji, ktora zostala przeprowadzona w Polsce.
Ze szpitala w PL dostalem zwolnienie na okres 4 tygodni.
Czy przysluguje mi odszkodowanie i w jaki sposob sie o nie ubiegac?
Jestem zatrudniony na mowe o prace (posiadam wiec ubezpieczenie w NFZ).
pozdrawiam

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2009-02-27, 09:39   

Odszkodowanie może Pan otrzymać, jeżeli ubezpieczony był Pan od następstw nieszczęśliwych wypadków.

ivona85

Wysłany: 2009-05-31, 13:05   

dzień dobry,
mam rowniez problem z wypadkiem na nartach w Austrii.
na stoku w wyniku upadku pekla mi kosc piszczelowa zostalam przyjeta do szpitala zrobiono mi wszelkie badania i opatrunki. nie musialam za nic placic poniewaz skorzystano z mojej EKUZ-byla ona juz nie wazna (wyrwbina jeszcze za czasow studenckich) ale lekarz stwierdzil ze to nie problem. Teraz juz pracuje i mam umowe o prace wiec skladki sa wciaz opacane ale nie zdazylam wyrobic nowego EKUZ nie wykupilam tez prywatnego ubezpiecenia na czas wyjazdu.
po przyjezdzie do Polski otrzymalam rachunki ze szpitala austriackiego za 100%zabiegow. czy powinnam to zaplacic?? czy mozna to jakos zalatwic z polskim NFZ-em??
pozdrawiam

sovela

Wysłany: 2012-04-16, 20:20   wypadek na nartach w Austrii

Dzień dobry,
Miesiąc temu miałam wypadek na stoku w Austrii w wyniku czego złamałam obojczyk z przemieszczeniem - konieczna była operacja. Została wykonana mi na miejscu. Nadmieniam jednocześnie, iż miałam wykupioną polisę na okres urlopy, a także posiadam inne grupowe ubezpieczenie z zakładu pracy.
Moje pytania brzmią:
1. Czy ubezpieczyciel z grupowego ubezpieczenia z zakładu pracy, może mi odmówić
odszkodowania za przebytą operację w Austrii? Twierdzi że polisa na wykonanie
operacji obejmuje tylko teren Polski. Nadmieniam że za pobyt w szpitalu otrzymałam
odszkodowanie, gdyż moje ubezpieczenie grupowe obejmuje
kraje Unii Europejskiej.
2. Czy od ubezpieczyciela z wykupionej polisy na okres urlopu mogę domagać się
odszkodowania za przebytą operacje?
3. Czy przed zakończeniem leczenia mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie
zdrowotne spowodowane częstymi bólami głowy i kręgów szyjnych?

Odpowiedz do tematu