POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ile się należy odszkodowania z zus
Autor Wiadomość
marcin m
marcin m

Wysłany: 2012-07-14, 10:49   ile się należy odszkodowania z zus

złamałem w pracy kość piętową z przemieszczeniem odłamków,dostałem 4druty w piętę na 3miesiące + gips na 2 i już to świadczy o powadze złamania,bo zwykle dają na krócej,po prawie pół rocznej przerwie w pracy zus przyznał mi 3% a po odwołaniu 5% długotrwałego uszczerbku na zdrowiu(680zł za 1%), wydaje mi się że to trochę mało z uwagi na ból już po kilku godzinach eksploatacji stopy,a od wyjęcia drutów z pięty minęło już ponad pół roku jak i uwagi lekarzy o ograniczeniach w ruchu,niewolno mi chodzić w sandałach i klapkach, żadnych nart, biegania,skakania,grania w piłkę i tp. ogólnie oszczędzać stopę.
znam ludzi którzy tylko za pękniętą tą samą kość dostali dużo więcej ale nie mówią ile i czemu? może tylko się chwalą,a może zus celowo zaniża %uszczerbku licząc na to że gro ludzi się nie odwoła i mimo opłat sądowych i prawniczych więcej zostanie w kasie państwa,czy zus ma do tego prawo a jeżeli tak to czy istnieje jakaś tabela ile% i za co się należy,bo jeżeli więcej płaci się za podobny ale mniej poważny przypadek to ktoś kręci niezłe wały
pytanie: o ile procent mogę zawalczyć z zusem w sądzie i jak napisać odwołanie

Odpowiedz do tematu