POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roszczenie z tytułu wartości wraku
Autor Wiadomość
pat10

Wysłany: 2012-07-21, 14:37   Roszczenie z tytułu wartości wraku

Witam,
Tydzień temu "skasowano" mi samochód, oczywiście nie z mojej winy, który stał prawidłowo zaparkowany na poboczu przed rodzinną posesją.
Po oględzinach rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowitą, w związku z czym zostanie mi wypłacone odszkodowanie równe różnicy pomiędzy wartością auta z przed kolizji, a samochodu po wyrządzonej szkodzie.
Ponadto poinformowano mnie, że wrak samochodu zostanie umieszczony na platformie aukcyjnej TU za kwotę, na którą został on wyceniony. Rzeczoznawca nadmienił również, że samochód nie koniecznie może znaleźć kupca za tą właśnie kwotę, może ona być o wiele niższa.
Moje pytanie brzmi następująco:
Czy jeżeli ubezpieczyciel wycenił wrak na wartość 6000 zł, a kupujący na wyżej wspomnianej aukcji będzie mógł zapłacić za niego maksymalnie 2000 zł, to czy mogę w jakiś sposób odzyskać te 4 tyś. które na tym stracę.
Jeżeli tak to w jaki sposób mogę to uczynić?
Czy ubezpieczyciel może się w tym przypadku jakoś wywinąć on wyrównania należności??
Proszę o pomoc.

Odpowiedz do tematu