POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niefartowny spacer po chodniku.
Autor Wiadomość
szelest86

Wysłany: 2010-05-24, 12:02   Niefartowny spacer po chodniku.

Witam serdecznie:)Moja sytuacja wyglada nastepujaco.Dnia 24.04.2010r wracalem do domu ze spaceru z psem,niefortunnie wpadla mi noga w ubytek kostki w chodniku.Udalem sie do lekarza Chirurga zrobil mi przeswietlenie i uznal iz mam w 3 miejscach polamana kostke i uznal ze noga jest bardzo pogruchotana.Odrazu po wizycie u chirurga trafilem do szpitala,oczywisicie skladali noge operacyjnie,mam pelno drutow plytek srob w nodze.Co moge zrobic w tej sprawie gdzie sie udac w sprawie odszkodowania(Nie jestem ubiezpieczony od nieszczesliwych wypadkow)bezrobotny. Prosze o pomoc. :-( :-(

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2010-05-25, 09:26   

W sytuacji należy przede wszystkim ustalić, czy osobie trzeciej lub instytucji można przypisać winę za spowodowanie tego wypadku. jeżeli tak, należy ustalić, kto odpowiada za utrzymanie chodnika i zgłosić roszczenie o wypłatę zadośćuczynienia za doznana krzywdę, ew. także odszkodowania za poniesione straty materialne.

szelest86

Wysłany: 2010-09-23, 17:00   

Witam ponownie:)Moje pytanie brzmi: Zarządca drogi (GDDKiA) na której złamałem nogę uznał moje roszczenie o odszkodowanie i wystąpił z propozycją zawarcia ugody.W związku z powyższym proszę o poradę prawną w tej kwestii.:
1.Czy korzystniejsze będzie zawarcia ugody czy ewentualne ustalenie uszczerbku na zdrowiu przez komisje lekarską ubezpieczyciela(Zaproponowana kwota ugody nie jest mi znana) i ewentualne dochodzenie roszczeń w sądzie
2.Jaką kwotę w przybliżeniu mogę rośćic biorąc pod uwagę poważne złamanie nogi które pozbawiło mnie środków do życia na okres do tego czasu pół roku,oczywiśćie ponoszę inne koszta m.in. Koszty leczenia,rehabilitacji,dojazdów.
Z góry dziękuję za poradę.

Odpowiedz do tematu