POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypadek w holandii
Autor Wiadomość
r0bert

Wysłany: 2008-08-27, 22:01   wypadek w holandii

w pracy w holandii uciąłem sobie palec, teraz jestem na zwolnieniu, dostaje jakieś tam pieniądze od pracodawcy. czy należą mi się teraz jakieś pieniądze z ubezpieczenia z polski?
o ubezpieczenie od pracodawcy sie nie ubiegam ponieważ owszem wypłacił by, ale później mnie zwolni (a zalezy mi na tej pracy)
chodzi mi o to czy z polski dostane jakies pieniądze?? i co musze zrobic zeby je dostać??

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2008-08-28, 10:18   

Jeżeli składki na ubezpieczenie wypadkowe są odprowadzane w kraju zatrudnienia, ZUS nie wypłaca odszkodowania za wypadek przy pracy. Takie odszkOdowanie wypłacane jest tylko, gdy składki wpływająna konto ZUS.

r0bert

Wysłany: 2008-08-28, 11:48   

a jakaś kasa z pzu?

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2008-08-28, 15:00   

W tym waypadku nie należy się Panu żadne podszkodowanie z ZUS.

r0bert

Wysłany: 2008-08-28, 20:11   

a nalezy sie jakaś od pzu???

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2008-08-29, 08:58   

Tylko w sytuacji, gdy wykupił Pan prywatnie polisę NNW lub na życie.

r0bert

Wysłany: 2008-09-06, 15:23   

Jakie pieniądze mozna dostać za taki ucięty palec?
I jak sie domagać odszkodowania w holandii ??

Katarzyna Wieczorek
ekspert forum

Wysłany: 2008-09-08, 10:28   

Holenderskie prawo przewiduje w sytuacji gdy pracownik nie może pracować (w pełnym wymiarze) z powodu choroby, wypadku lub zniedołężnienia, w większości przypadków pracodawca wypłaca nadal wynagrodzenie w wysokości 70% wynagrodzenia przez 2 lata choroby. Pracownik może również otrzymywać zasiłek chorobowy. Jeśli pracownik nie może wrócić do pracy po roku, nabywa prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy.

Zasadą jest iż pracodawca zgłasza chorobę pracownika do Instytutu Wykonawczego Ubezpieczeń Pracowniczych (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen, UWV).
Jeżeli uległ pan wypadkowi przy pracy, UWV nadeśle Panu formularz wniosku o przyznanie zasiłku dla osób niezdolnych do pracy (WIA-uitkering)

Szczegółowe informacje uzyska pan w lokalnym biurze ds. warunków pracy i medycyny pracy (arbodienst)

julkak225
julia

Wysłany: 2010-01-07, 18:20   Wypadek przy pracy w Holandii

Uległam wypadkowi w czasie pracy w Holandii obecnie nie pracuje w tej firmie.Ze względu na uszkodzony kregosłup nie mogłam kontynuować pracy i byłam zmuszona powrócić do kraju gdzie przechodziłam rehabilitacje.Była to praca czasowa na produkcjii jak ich wiele.Czy moge ubiegać sie o odszkodowanie i w jaki sposób moge to załatwić w Polsce?

Dziekuje i pozdrawiam

Sylwia Drzymała
ekspert forum

Wysłany: 2010-01-12, 11:52   

Jeśli był to wypadek przy pracy, to powinna mieć Pani dokumentację powypadkową, którą powinien sporządzić pracodawca. Następnie należy uzyskać numer i nazwę ubezpieczyciela OC, do którego może Pani wystąpić za pośrednictwem reprezentanta w Polsce lub PZU S.A jeśli nie jest Pani w stanie go ustalić.

a.tka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 00:45   

uleglem wypadkowi na promie,podczas sztormu drzwi zmiazdzyly mi palec, zabralo mnie pogotowie i przeszedlem operacje ,jestem jeszcze za granica bo trwa leczenie .Jakie kroki podjac w sprawie odszkodowania?

a.tka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 00:54   

Dodam jeszcze ,ze jechalem do pracy.Teraz nie pracuje a leczenie moze potrwac okolo dwoch miesiecy.W tym czasie istnieje zagrozenie , ze moge stracic prace. dziekuje i pozdrawiam

Revyownency

Wysłany: 2011-11-28, 14:12   wypadek w holandii

Witam Miałem wypadek na rowerze z mojej winy
Koles zada teraz odszkodowania i tu mam pytanie czy moje biuro powinno miec jakas polise ubezpieczeniowa lub ja
Dodam ze wypadek był w czasie powrotu z pracy
Pozdrawiam

obolot

Wysłany: 2012-02-17, 11:11   

mozesz dowiedziec sie chyba w biurze ? zdaje sie, ze powinienes byc ubezpieczony?

gromario

Wysłany: 2012-10-05, 08:19   

Witam!
Miałem wypadek w pracy na terenie Belgi. Zatrudnienie miałem w Holandii. Od Lutego cały czas choruję. Nie dostałem żadnej dokumentacji od pracodawcy. Nie pracuję już tam ponieważ skończył mi się kontrakt. Zabierało mnie z wypadku pogotowie i napewno był sporządzony protokół wypadku.

Odpowiedz do tematu