POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy zwi±zane ze szkodami osobowymi i maj±tkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadaj± współpracuj±cy z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
odszkodowanie po zmarłym ojcu i mezu
Autor Wiadomo¶ć
monika478

Wysłany: 2009-11-10, 09:15   odszkodowanie po zmarłym ojcu i mezu

Witam serdecznie.Mma pytanie doty. mojego zmrłego męża.Wypadek zdarzył sie na litwie.Litwin jechal na przeciwległy pas i zabił 2 os. w tym mojego meza.Chcielismy zadosc uczynnienie ale okazało się ze samochod Litwina nie mial obowiazkowego ubezpieczenia.W takim wypadku od kogo mozna sie starac o wyplate odszkodowania??? Dzikuje za odp.

Sylwia Drzymała
ekspert forum

Wysłany: 2009-11-10, 10:34   

Zgodnie z art. 123 pkt 3a ustawy o ubezpieczeniach obowi±zkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych w tej sytuacji może Pani dochodzić zado¶ćuczynienia za ¶mierć osoby bliskiej oraz odszkodowania za znaczne pogorszenie się sytuacji życiowej od Polskiego Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych w Warszawie.

Revyownency

Wysłany: 2011-12-01, 02:11   odszkodowanie po zmarłym ojcu i mezu

mam pytanie:Jakiś czas temu miałem wypadek
Właścicielem auta jest jest mój ojciec a ja jestem wpisana w dowód jako współwłaściciel. Auto prowadził mój kolega, ja doznałam obrażeń kręgosłupa , jestem jeszcze w trakcie leczenia. Auto miało wykupione ubezpieczenie w MTU OC i NNW. Zgłosiłam szkodę na NNW a chciałam zgłosić też szkodę na OC ale powiedziano mi że jako współwłaściciel nie mogę zgłosić takiej szkody pomimo tego że byłam pasażerem i nie prowadziłam auta.

Czy mogę jako współposiadacz tego pojazdu ubiegać się o odszkodowanie z OC?

Revyownency

Wysłany: 2011-12-17, 15:13   ¤ odszkodowanie po zmarłym ojcu i mezu

i własnie : "na dzień wydania decyzji czy dzień uprawomocnienia się wyroku który zmienia decyzję jest ta data na która wylicza się odszkodowanie?

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu