POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczenie kręgosłupa szyjnego, leczenie 9 miesięcy, odszkod
Autor Wiadomość
agnieszka_22_22
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-22, 18:31   Stłuczenie kręgosłupa szyjnego, leczenie 9 miesięcy, odszkod

Witam.
Ponad rok temu doznałam szkody na osobie w wypadku (z winy innego kierującego). Doznałam stłuczenia kręgosłupa szyjnego.
Krótko:
- nosiłam tydzień czasu kołnierz ortopedyczny
- 29 dni zwolnienia lekarskiego z tytułu niezdolnosci do pracy
- długotrwałe leczenie (9 miesięcy, częste zmiany leków)
- przebyte 10 zabiegów rehabilitacyjnych
- wizyta (1) u psychologa spowodowana lękiem przed poruszaniem się i kierowaniem samochodem

Odszkodowanie jakie przyznało mi TU to 2000zł. Odwoływałam się, napisałam nawet skargę do Rzecznika Ubezpieczonych, ale TU pozostało nieugięte przy swoim stanowisku. Nadmienia jednak, że oferuje jeszcze kwotę 1000zł za polubowne zakończenie sprawy.

Stąd moje pytania:
1. Czy przyąc to 1000zł i czy jest to wysokosc odszkodowania adekwatna do szkody i tak długotrwałego leczenia? I zakończyc w ten sposób sprawę z TU?
2. Czy zgłosic się do firmy specjalizującej się w odszkodowaniach, celem uzyskania adekwatnej do przebytych cierpień kwoty zadoścuczynienia? ZAZNACZAM jednak, że nie mam czasu ani ochoty na stawianie się w sądach, a w razie przegranej obawiam się poniesienia kosztów procesu sądowego... Warto?

Odpowiedz do tematu