POLSKIE FORUM ODSZKODOWAŃ

Polskie Forum Odszkodowań: przydatne informacje na tematy związane ze szkodami osobowymi i majątkowymi oraz dochodzeniem odszkodowań. Na pytania odpowiadają współpracujący z Forum Eksperci.

odszkodowania

Strona Główna | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
śmierć naturalna
Autor Wiadomość
bzygier

Wysłany: 2012-07-15, 10:10   śmierć naturalna

Witam.Mam pytanie. w czerwcu zmarł mój tato mieszkał za granica od kilku lat. Nie miał tam ubezpieczenia gdyż pracował na czarno w Polsce także nie miał żadnej polisy na życie ani ubezpieczenia. zmarł na zawał serca i byłam zmuszona na własny koszt sprowadzić ciało taty do polski. Musiałam opłacić za granica dom pogrzebowy ,przelot samolotem był to koszt ogółem 3000 euro. Z kolei w Polsce musiałam opłać kolejny dom pogrzebowy oraz transport zwłok taty z Warszawy do miasta gdzie mieszkam był to koszt u nas w kraju łącznie z pochówkiem ponad 7000 zł.Ja jestem zatrudniona i posiadam polisę grupową z zakładu pracy w PZU oraz ubezpiecza mnie mąż u siebie w pracy.Jedyne co otrzymałam to pieniądze za śmierć ojca z PZU i z ZUS 4000 na pochówek. Nie jest to nawet połowa tego co musiałam wydać za granicą i w Polsce. Mam pytanie. Czy mogłabym na podstawie faktur z zagranicy z domu pogrzebowego faktur z liń lotniczych starać się o zwrot tych kosztów które poniosłam ??? ewentualnie odliczyć sobie te koszty od podatku rocznego???PZU poinformowało mnie że jedyne co mi się należy to pieniądze za śmierć Taty. Musiałam się zadłużyć aby wszystko pokryć. Nadmienię iż nie będzie przeprowadzone postępowanie spadkowe gdyż nie miał tata majątku a ja jestem jedyną córka. Proszę o rade,Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu